ساخت جرثقیل 45 متری سایت صادراتی فولاد مبارکه اصفهان

رضا تویسرکانی، مدیرعامل گروه صنعتی و ساختمانی فرازپویان دماوند، با اشاره به اینکه پیش از این نیز بزرگترین جرثقیل داخل کشور به لحاظ ظرفیت جابجایی بار با قابلیت حمل 300 تن بار در این شرکت ساخته شده بود افزود: این نخستین جرثقیلی است که با استاندارد ام 8 در کشور به طور کامل طراحی و تولید شده است.

وی با بیان اینکه قرارداد اولیه ساخت این جرثقیل با شرکت دانیلی ایتالیا منعقد شده بود گفت: پس از اعمال تحریمهای ، شرکت ایتالیایی از انجام تعهداتش سر باز زد و ساخت این جرثقیل به شرکت ایرانی واگذار شد.

تویسرکانی با اشاره به اینکه قرارداد شرکت ایتالیایی چهار نیم میلیون یورو بود افزود: پس از واگذاری ساخت این جرثقیل به شرکت ایرانی این قرارداد به دو و نیم میلیون یورو کاهش یافت و به صورت ریالی در کشور برای ساخت این جرثقیل هزینه شد.

وی افزود: برای افزایش تولید یک میلیون تن فولاد در کشور، نصب پنجاه جرثقیل از این نوع در این صنعت نیاز است و در صورت تحقق برنامه تولید دو برابری فولاد در کشور، به هزار جرثقیل با ارزش پنج هزار میلیارد تومان نیاز است .

سالانه شش دستگاه از این سازه پیشرفته در صنایع فولاد کشور نصب می شود که با تولید آن در داخل سی میلیون یورو صرفه جویی ارزی خواهد شد.

این جرثقیل در گروه استاندارد ام 8 جا دارد که شامل پرکارترین جرثقیل ها با بیشترین ساعت کاری در سخت ترین شرایط کاری است.

پخش ویدیو
دماو ند در شبکه های اجتماعی

تمام حقوق این وبسایت برای گروه صنعتی دماوند محفوظ است